• Hakkımızda
İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde hizmet vermekte olan kurumumuz, engellilerin kolayca yararlanabileceği şekilde dizayn edilmiş tarihi binasında hizmet vermektedir. Merkezimiz içerisinde fizyoterapi ünitesi, bireysel eğitim sınıfları, grup eğitim sınıfları, duyu bütünleme odası bulunmaktadır. Ayrıca kurumumuzda çocukların ders içi ve ders dışı aktivitede bulunabileceği geniş bahçemizde iki oyun parkı ve oyun odamızda dijital oyun konsolu mevcuttur. 

Öğrencilerimiz dersteyken velilerimizin rahatça bekleyebilecekleri bir çardağımız, arka bahçemiz ve iki bekleme salonumuz bulunmaktadır. Eğitim ortamlarımız standartların üzerinde (ortalama 15 m2) genişliğe sahiptir ve öğrencilerimizin öğrenmelerini teşvik edecek şekilde, sağlık kurallarına uygun malzeme/materyallerle donatılmıştır. Merkezimiz, egzoz dumanı ve şehir karmaşasından uzak konumu ile orman havasını andıran yemyeşil bahçesi ile öğrencilerine kaliteli bir eğitim alanı oluşturarak bu alanda öncü bir kurum olma özelliği taşımaktadır.

Kurumumuz; klinik psikolog, fizyoterapist, zihinsel engelli alan öğretmenleri, okul öncesi öğretmeni, çocuk gelişimi uzmanından oluşan deneyimli eğitimci kadrosunu bünyesinde barındırmaktadır. Hizmet verdiğimiz özel bireylerle ilgili yüksek bir bilince, güçlü bir sosyal sorumluluk duygusuna sahiptir ve mesleki etik ilkelerine bağlıdır. Kadromuz da bu anlayışla oluşturulmuştur.

Özel Eyüpsultan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak, birincil ilkemiz; bedensel, zihinsel ya da öğrenme yetersizliği çeken kişilerin fiziksel, ruhsal, ekonomik, sosyal ve mesleki potansiyelini en üst düzeye çıkararak kişinin başkalarına bağımlı kalma süresini kısaltmak; kişiyi tüketici konumundan üretici konumuna eriştirmek ve olabildiğince bağımsızlık kazandırmaktır.  

Öncelikle bu gayemizi yerine getirirken merkezimize ilk defa gelen öğrencilerimiz, ilk değerlendirme sürecinden geçtikten sonra gelişimsel/akademik performansları, özellikleri ve ihtiyaçları belirlenir ve kişiye yönelik ’’BİREYSEL EĞİTİM PROGRAMI’’ hazırlanır ve uygulanır.

Ailenin çocuğun tanısı, performansı, davranışları ve ihtiyaçları konusunda anlık ve periyodik danışmanlık/eğitim hizmeti alması sağlanarak eğitim sürecinde aktif olarak bulunması sağlanır.

Bilgi, deneyim, gönüllük esasına dayalı çalışan bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak; kurumumuz, rapor alım sürecinizde size ücretsiz olarak danışmanlık vermektedir.

Hakkımızda